Home / Aktualitet / Dy karton të kuq në derbi, skuadrat mbeten me nga 10 lojtarë

Dy karton të kuq në derbi, skuadrat mbeten me nga 10 lojtarë

Po luhet në këto momente derbi mes Partizanit dhe Tiranës, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore.

Dy karton të kuq janë dhënë në këtë supersfidë, me skuadrat që kanë mbetur me nga 10 lojtarë në fushë.

Në minutën e 52’ ishte futbollisti i “të kuqëve” Jurgen Bardhi që mori të dytën e verdhë, duke lënë të tijtë me 10 futbollistë. Mirëpo, 4 minuta më pas edhe Idi Batha mori kartonin e  dytë të verdhë, pas faullit në mesfushë ndaj Asanit.

Check Also

Këshillat që duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − six =