Home / Kryesore / Duhet ta konsumoni më shpesh, ky është fruti që djeg si me magji yndyrën në zonën e barkut

Duhet ta konsumoni më shpesh, ky është fruti që djeg si me magji yndyrën në zonën e barkut

Ajo që iu nevojitet për të hequr qafe yndyrën e barkut janë ushtrimet në palestër dhe zgjedhja e ushqimeve të duhura në dietë.

Mes tyre është edhe boronica. Hulumtimet nga Universiteti i Miçiganit kanë treguar që një dietë e pasur me boronica mund të zvogëlojë yndyrën e akumuluar në zonën e barkut.

Boronica dhe vetitë e saj kuruese - Top Channel Albania - News ...

Gjysmë gote lëng boronice ka vetëm 42 kalori dhe është plot me vitaminë C, K dhe mangan.

Një studim i vogël zbuloi se njerëzit që hanin luleshtrydhe ose boronica, minimizojnë të paktën një vakt nga përditshmëria juaj.

Këto janë sëmundjet që kuron boronica | BoldNews.al

Shtoni një sasi të vogël të frutave më antioksidues në kosin tuaj, drithërat ose sallatën, dhe jepni një “dorë shtesë” në luftën kundër yndyrës rreth barkut.

Check Also

Shifrat e fundit/ 3 viktima nga COVID-19, ja sa raste të reja u shënuan gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × four =