Home / Aktualitet / “Dua të luaj përsëri”/ Mesazhi emocionues i Messi-t: “Në këtë situatë, lumturia është trofeu më i rëndësishëm”

“Dua të luaj përsëri”/ Mesazhi emocionues i Messi-t: “Në këtë situatë, lumturia është trofeu më i rëndësishëm”

Lionel Messi ka dhënë një mesazh tejet emocionues në një nga reklamat e fundit publicitare të Adidas.

Ylli argjentinas ka deklaruar se të qenit larg fushave, prej pandemisë së koronavirusit e ka bërë atë të mendojë jetën tejet thellë, dhe tani sipas tij më e rëndësishmja për të është lumturia.

“Si çdo lojtar tjetër, unë thjesht dua të luaj përsëri. Sepse, të luash futboll e ka një çmim. Me njerëzit që na ndjekin është edhe më bukur. Të mos harrojmë se ne jemi edhe frymëzimi i të tjerëve. Ndoshta trofeu më e rëndësishëm nga të gjithë në këtë situatë është rikthimi i lumturisë për të gjithë. Tani që futbolli është rikthyer, unë jam gati të luftoj për këtë qëllim”, u shpreh argjentinasi.

Check Also

Dita e dytë në Hagë/ Thaçi përfundon intervistimin për sot, por nesër…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi për të dytën ditë ndodhet në Dhomat Speciale të Hagës. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 − 6 =