Home / Aktualitet / Do diskutohet për detin?! Rama vizitë zyrtare në Athinë, zbukohen datat

Do diskutohet për detin?! Rama vizitë zyrtare në Athinë, zbukohen datat

Kryeministri Edi Rama pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Greqi në datat 15-16 Shtator, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së.

Rama pritet që të takohet në Athinë me autoritetet më të larta shtetërore ku konkretisht me homologun grek Kyriakos Mitsotakis dhe ministrin e Jashtëm grek, Dendias.

Nuk dihet nëse ky takim do të jetë pjesë e diskutimeve dhe pretendimit grek për zgjerimin me 12 milje në detij Jon.

Check Also

VIDEO-SKANDALI / Doktoresha e njohur e QSUT futet live në Facebook dhe bën denoncimin e fortë!

Doktoresha e njohur e Qendrës Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ në Tiranë, Monika Fida, ka bërë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =