Home / Aktualitet / Dita e 5-të e protestës për Klodian Rashën, policia blindon Tiranën

Dita e 5-të e protestës për Klodian Rashën, policia blindon Tiranën

Në orën 18:00 të pasdites së sotme pritet të mbahet protesta e 5-të kundër vrasjes së 25-vjeçt Klodian Rasha nga ana e Policisë.

Kjo ka bërë që Policia e Shtetit të ngrejë postoblloqe në aksin Fushë Krujë-Tiranë dhe Fushë Krujë-Rinas-Vorë, me qëllim parandalimin e veprimtarive kriminale dhe identifikimin dhe parandalimin e ardhjes drejt kryeqytetit për t’iu bashkuar protestës të elementeve problematikë, që posedojnë sende të forta apo armë.

Kontrolle po ushtrohen jo vetëm në automjetet private që hyjnë drejt kryeqytetit, por edhe në mjetet e transportit publik, si furgonë dhe autobusë, ku kontrollohen kryesisht moshat e reja

Check Also

Kancelarja Merkel tregon datën e saktë, ja kur pritet të përfundojë procesi i vaksinimit

Procesi i vaksinimit në Gjermani do të përfundojë deri në 21 Shtator, la të kuptohet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 1 =