Home / Aktualitet / Dimër në pranverë, paralajmërojnë sinoptikanët: Ja çfarë na pret ditët në vijim

Dimër në pranverë, paralajmërojnë sinoptikanët: Ja çfarë na pret ditët në vijim

Edhe pse po shkojmë drejt pranverës, parashikimet më të fundit po e përforcojnë edhe më shumë goditjen dimërore të fundjavës dhe javës tjetër. Përpos uljeve drastike të temperaturave priten edhe reshje të dendura bore sidomos në Kosovë, veri të Malit të Zi dhe rajonet kodrinore-malore të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Borë mund të ketë edhe në disa ultësira të Maqedonisë dhe Shqipërisë. Në viset bregdetare të Shqipërisë priten shtrëngata të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë sidomos në jug dhe jugperëndim të vendit.

Ulja e temperaturave si pasojë e ardhjes së ajrit polar pritet të zgjasë edhe javën e ardhshme dhe besoni apo jo bora pritet të jetë e qëndrueshme disa ditë ndoshta edhe nëpër shumë ultësira të Kosovës./MeteoBallkan

Check Also

Thethi i bllokuar nga bora, ja sa familje rrezikojnë të mbeten pa votuar

Na ndajnë vetëm 2 ditë nga zgjedhjet e së dielës ndërkohë që banorët Shkodrës të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × three =