Home / Aktualitet / Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -3ºC deri në 06ºC, në zonat e ulëta nga 03ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 13ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior me forcë valëzimi 2 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje të izoluara ku në zonat e thella do të jenë në formën e dëborës.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 08ºC dhe në zonat e ulëta nga 00ºC në 09ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet kryesore të botës

Check Also

‘Britania e Shkëlqyer’ pas Brexit

Pas ditës së Brexit, të Premten e 31 Janarit, asgjë nuk do tëndryshojë menjëherë për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 4 =