Home / Kryesore / Diell dhe temperatura të larta, ja parashikimi i motit për sot

Diell dhe temperatura të larta, ja parashikimi i motit për sot

Edhe sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve, me mot të qëndrueshëm në zonat e ulta dhe bregdetare, ndërsa me vranësira në zonat përgjatë kufirit lindor.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.
Era do fryjë e lehtë në toke dhe mesatare në det me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë.

Check Also

Himara, ca po gatuhet për zgjedhjet 2021?!

(Skenaret per rikthimin e kandidateve te caktuar nga Athina dhe kunderpergjigjia shqiptare ne SHBA dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × five =