Home / Kryesore / Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Ashtu sikundër ishte parashikuar edhe për ditën e premte, vendi do të jenë në ndikim të njëjtë të kushteve meteorologjike.

Moti, do të nisë me vranësira e prej mesditës më tepër kthjellime. Mjegulla e dendur, do të bëhet prezente në lugina veçanërisht në orët e para të mëngjesit.

Era, do të fryjë nga juglindja e lehtë e mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim në dete të forcës 2-3, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 2°C deri në 14°C;

– zonat e ulëta 3°C deri në 20°C;

– zonat bregdetare 6°C deri në 20°C.

Check Also

Shënohet numri më i lartë i viktimave nga Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, qindra raste të reja

Shqipëria ka regjistruar sot një prej ditëve më të zeza që nga fillimi i pandemisë, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen + six =