Home / Kryesore / Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë njē rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 15°C. Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -3°C në 06°C dhe në zonat e ulëta nga -1°C në 08°C.

Check Also

Bilanci i fundit/ Koronavirusi në Shqipëri, rritet sërish numri i infeksioneve dhe vdekjeve

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e COVID-19 në 24 orët e fundit, ku shiohet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − fifteen =