Home / Kryesore / Dialogu Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë/ Çfarë kërkoi Ivanka Trump në këtë takim

Dialogu Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë/ Çfarë kërkoi Ivanka Trump në këtë takim

Ivanka Trump, vajza e Presidentit amerikan, i është bashkuar për disa momente truezës së negociatave mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë.

Ishte Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç që pas përfundimit të takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti zbuloi detajin.

“Të gjithë zyrtarët e sektorit financiar dhe ekonomik të administratës Trump ishin të pranishëm. Gjithashtu edhe Ivanka Trump erdhi, por nuk qëndroi gjatë”, – është shprehur Vuçiç në RTS.

Ai tha se amerikanët e kanë marrë parasysh kërkesën e delegacionit serb për të hequr pikën e marrëveshjes ku kërkohet njohja e Kosovës.

Check Also

Meta: Planifikime të çmendura për kapje votash kanë nisur, përshkallëzimi i krizës politike bëhet edhe më kërcënues

Presidenti Ilir Meta ka ngritur në fokus shqetësimin në lidhje me situatën ekonomike në vend, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 3 =