Home / Sport / “Dhuratë” e bërë nga Chelsea, Liverpooli fiton titullin kampion në Premier League.
LIVERPOOL, ENGLAND - FEBRUARY 01: (THE SUN OUT, THE SUN ON SUNDAY OUT) Alisson Becker embracing Mohamed Salah of Liverpool before the Premier League match between Liverpool FC and Southampton FC at Anfield on February 01, 2020 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Andrew Powell/Liverpool FC via Getty Images)

Chelsea ka mboshtur me rezultatin 2-1 ndeshjen e fundit Manchester city,ku atomatikisht  Chelsea i jep tiullin kampion Liverpool pas 30 vitesh.

Reagimi i “qytetarëve” vjen në minutën e 55’ kur Kevin De Bruyne nxjerr nga repertori i tij një perlë të vërtetë. Belgu realizon një gol me të vërtet fantastik nga goditja e dënimit.

Golin e fitores për “blutë” e realizoi Willian (78’) nga pika e bardhë e penalltisë.

Tashmë pas javës së 31-të, Liverpool siguron matematikisht titullin kampion me 86 pikë të grumbulluara, 23  më shumë se Man City i vendit të dytë.

Check Also

“Plas” tek Barcelona, mbledhje urgjente me tone të larta, shkak bëhet Messi

Imazhet flasin qartë. I ka publikuar “El Partidazo de Movistar”. Në një prej pushimeve të …