Home / Kronike / Dhuna në protestë, Apeli lë në burg Dorjan Protoduarin dhe dy të tjerë

Dhuna në protestë, Apeli lë në burg Dorjan Protoduarin dhe dy të tjerë

Gjykata e Apelit ka caktuar masën e arrestit për protestuesit e shoqëruar me 16 Mars. Gjykata ka caktuar arrest me burg për Mariglen Docin, Emilajno Mustafën dhe Dorjan Protoduarin. Ndërsa për Pal Dija, Gazmir Bekshiu, Aldi Spaho dhe Ermir Bruka janë lënë në arrest shtëpie.

Familjarët e protestuesve bashkë me ish-deputetin demokrat Klevis Balliu kanë ankimuar vendimin e Gjykatës.Balliu tha se për ta nuk ka asnjë provë dhe se arrestimi i tyre bëhet për shkak se Rama i trembet protestuesve.

Check Also

Shpërthen në flakë automjeti që po lëvizte në zonën e Laprakës

Pasditen e sotme një automjet ka shpërthyer në flakë në ecje e sipër në zonën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 4 =