Home / Bota / Dhimbje e madhe në familjen mbretërore, Boris Johnson reagon për vdekjen e Princit të Edinburghut

Dhimbje e madhe në familjen mbretërore, Boris Johnson reagon për vdekjen e Princit të Edinburghut

‘Kombi vajton sot së bashku me Mbretëreshën’ është kjo deklarata e kryeministrit britanik Boris Johnson pas vdekjes së Princit Philip. Ai ka thënë se Familja Mbretërore ka humbur “jo vetëm një figurë publike shumë të dashur dhe shumë të respektuar, por një burrë të devotshëm, një baba krenar dhe një gjysh të dashur dhe vitet e fundit edhe stërgjysh”.

Check Also

Si Kina dhe Rusia po përdorin fuqinë e tyre për të kërcënuar demokracitë

Nga Christopher WALKER & Jessica LUDWIG *- Demokracitë kanë hasur jo pak vështirësi, ndërsa autokracitë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − seven =