Home / Sport / Destinacioni i Ronaldos nëse Juventus nuk kualifikohet në Champions

Destinacioni i Ronaldos nëse Juventus nuk kualifikohet në Champions

Cristiano Ronaldo nuk po kalon  një moment të mirë te Juventusi, teksa thuhet se prej kohësh po mendon largimin.
E ardhmja e sulmuesit te kampionët e Italisë nuk është e sigurt, teksa në rast se bardhezinjtë nuk kualifikohen në Ligën e Kampioneve atëherë largimi do ishte i pashmangshëm.

Sipas asaj që raporton “Marca”, portugezi po mendon seriozisht për një rikthim te skuadra e Realit të Madridit, aty ku arriti suksese të mëdha. Megjithatë thuhet se madrilenët i kanë mbyllur derën, pasi kanë synime të tjera në merkato për skuadrën.

Në këtë situatë, pista e vetme për 36-vjeçarin mbetet Mançester Junajtid në rast largimi, me anglezët do ishin dakord me një rikthim të CR7 në skuadrën e tyre.

Check Also

Pirlo dhe Ronaldo me “valixhe në duar”, mbeten 3 sfida deri në fund që të shpëtojnë veten dhe Juventusin

Trajneri dhe sulmuesi juventin janë vënë në shënjestër të kritikave, nëse Juve nuk kap zonën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + 15 =