Home / Politike / Dendias për takimin Mitsotakis-Erdogan: Ndryshimet ekzistojnë, janë të mëdha

Dendias për takimin Mitsotakis-Erdogan: Ndryshimet ekzistojnë, janë të mëdha

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias nga Lituania ka komentuar takimin Mitsotakis-Erdogan të mbajtur një ditë më parë në Bruksel.

Dendias thotë se pikërisht ky takim ishte për të “thyer akullin” mes dy liderëve që në dy vitet e fundit kanë pasur mjaft konflikte.

Për kryediplomatin grek ndryshimet ekzistojnë, janë të mëdha dhe të rëndësishme. Ditën e djeshme Mitsotakis dhe Erdogan u takuan në Bruksel nën një klimë pozitive të raporteve Greqi-Turqi dhe premtuan se do të lënë pas konfliktet dhe provokimet e vitit të kaluar.

Check Also

“Nuk ka kthim pas”, Basha flet për përjashtimin e Berishës: Ruajmë aleancën me SHBA

Sali Berisha nuk ka asnje shans per tu kthyer ne grupin e PD. Keshtu deklaroi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven − five =