Home / Aktualitet / Dëborë në pranverë, bllokohet rruga në Llogara

Dëborë në pranverë, bllokohet rruga në Llogara

Kthimi i stinës së dimrit në fillimPrilli është shoqëruar me reshje dëbore në juglindje dhe në zonën e Llogorasë.

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në qarkuillimin e automjeteve, njofton Autoriteti Rrugor Shqiptar.

“Në juglindje të vendit, në veri dhe në Qafën e Llogarasë ka pasur reshje bore pa sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve Kontraktorët me mjete dhe me punëtorë janë në terren për të bërë pastrimin e akseve nga bora. Drejtuesit e mjeteve që kalojnë këto akse të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë dhe të zbatojnë sinjalistikën rrugore”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së.

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

Fotot/ Dëbora i zë të papërgatirur shoferët në

 

Check Also

Sherr te Liqeni i Thatë në Tiranë, 2 të rinj godasin me sende të forta një person

Një sherr mes disa personave ka ndodhur te Liqeni i Thatë në Tiranë. 2 të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 1 =