Home / Bota / Dalin 20 Telefonat më të mirë në botë

Dalin 20 Telefonat më të mirë në botë

Deri më tani, lista e smartfonëve më të mirë të vitit 2019 duket shumë si lista e smartfonëve më të mirë që nga viti 2018.

Kjo do të ndryshojë së shpejti kur krijuesit e smartfonëve si Samsung dhe LG fillojnë të njoftojnë smartfonët e tyre. Dhe disa më shumë do të shpallin telefonat e tyre në Kongresin Botëror Mobil (MWC) këtë muaj, gjithashtu.

Mos u shqetësoni nëse telefoni juaj, ose telefoni që po mendoni të blini, është në një renditje të ulët. Çdo telefon këtu vjen shumë i rekomanduar dhe mund të jetë pajisja e përsosur për ju, edhe nëse është mbi numrin 10 të shënuar.

20 Telefonat më të mirë

20. BlackBerry Key2

BlackBerry Key2 është padyshim smartphone më unik në këtë listë për shkak të tastierës së tij fizike. Tregti këtu është që ju sakrifikoni një hapësirë të ekranit për të bërë rrugë për tastierën. Kjo mund t’u bëjë thirrje disa entuziastëve të BlackBerry, por jo aq shumë për përdoruesit e rregullt të smartfonëve.

19. Motorola Moto Z3

Vetvete, Moto Z3 është një smartphone relativisht themelor që mburret me një dizajn të këndshëm dhe të pakët. Ju mund të bashkëngjitni disa nga “Modot Moto” të Motorola, për t’i dhënë disa veçori shtesë që nuk do të gjeni në ndonjë smartphone tjetër, si një projektor, një altoparlant me zë të lartë ose një paketë baterie më të madhe.

18. Moto G6

Çdo herë që shikoj një smartphone të ri Moto G, unë pyes përse paguaj kaq shumë për anijet kryesore të fundvitit. Nuk kishte asnjë përjashtim kur kontrollova Moto G6. Kur vjen puna tek ajo, smartfonët e “G” të Motorola-it bëjnë gjithçka që kam nevojë për një smartphone për të bërë për një pjesë të çmimit që zakonisht paguaj për një telefon të ri.

17. Apple iPhone 7 Plus

Telefonat e Apple në përgjithësi ofrojnë aplikacione më të mira dhe një përvojë më të mirë për përdoruesit sesa homologët e tyre Android dhe iPhone 7 nuk është ndryshe. Mbështetja që merrni nga Apple nëse diçka shkon keq është superiore ndaj asaj që merrni nga prodhuesit e pajisjes Android. Dhe ndryshe nga shumica e telefonave Android, me iPhone ju gjithmonë mund të merrni përditësimet më të fundit të programeve direkt nga Apple sapo lëshon ato.

16. Galaxy S8 and S8 Plus

Galaxy S8 dhe S8 Plus janë telefona “të vjetër” tani që S9 është liruar, por Samsung po i shet ato për një zbritje të mirë. Ata janë telefona të shkëlqyer, por përkundër zbritjes, unë ende do të shkoj për Galaxy S9 ose S9 Plus. S9 ka njohje më të mirë të fytyrës / irisit dhe skaneri i gjurmëve të gishtave nën kamera është shumë më i lehtë për t’u arritur.

15. HTC U12+

HTC U12 + ka një dizajn unik për ata që janë të lodhur nga opsionet më tradicionale të ngjyrave të smartphone. Ajo vjen në tre ngjyra të shkëlqyera që mund të zhvendosen në një ngjyrë të ndryshme kur i mbani ato në një dritë të caktuar.

14. Razer Phone 2

Razer Phone 2 tregtohet si një “lojë”, kryesisht për shkak të ekranit të tij unik. Telefoni mund të rifreskojë ekranin e saj 120 herë në sekondë; shumica e telefonave, në krahasim, vetëm rifreskojnë ekranet e tyre 60 herë në sekondë. Shkalla më e shpejtë e rifreskimit të telefonit lejon që ajo të ofrojë gameplay super të qetë.

Shkalla e rifreskimit të 120Hz të Razer Phone 2 nuk i bën vetëm lojërat të duken mirë, ndikon në të gjithë ndërfaqen. Punon bukur; çdo gjë që bëni në telefon është ultra e butë në një mënyrë që kurrë nuk është parë më parë në një smartphone. Në fakt, Razer mund të ketë vendosur standardin se si duhet të punojnë të gjithë ekranet e telefonit – jo vetëm ato në pajisjet e lojrave.

13. LG G7

LG G7 është një smartphone i madh që sigurisht që duhet të ketë një vend në listën tuaj të shkurtër. Ajo përmban gjithçka që mund të dëshironi në një smartphone, duke përfshirë performancën, një aparat të madh dhe veçori të tjera, si ngarkimi pa tela dhe rezistenca ndaj ujit.

12. iPhone 8

IPhone 8 vjen me dizajnin 6-vjeçar të iPhone-it. Por ka një rast të rafinuar qelqi dhe metal, një aparat fotografik i shkëlqyer dhe një performancë e fortë. Me të, Apple mbështet të dy ngarkimet me valë dhe të shpejtë – veçoritë që telefonat Android kanë ofruar gjatë, por që ishin zhdukur nga iPhone e mëparshme.

11. Huawei Mate 20 Pro

Mate 20 Pro i Huawei është i fundit në formacionin e kompanisë, dhe është shumë e qartë se pse kaq shumë njerëz në mbarë botën si telefonat inteligjentë Huawei – të paktën në fund të lartë të shkallëSamsung Galaxy S9

10. Samsung Galaxy S9

303/5000Galaxy S9 është një smartphone madhështor me pothuajse çdo tipar nën diell. Ajo sportive syze të fundit, ekran më të mirë, një nga kamerat më të mira që ju mund të merrni në një smartphone, një dizajn të mrekullueshëm, ngarkim pa tela, rezistencë ndaj ujit dhe disa veçori të tjera që e bëjnë Galaxy S9 një blerje të pamendueshme.

9. iPhone 8 Plus

IPhone 8 Plus është mirë për të marrë parasysh nëse doni thelbin e përvojës së iPhone. Mund të vijë me një dizajn të vjetëruar, por vjen me të njëjtin çip si iPhone X dhe një aparat fotografik me dy lente, ku një nga lente është një lente zanore optike e dedikuar.

8. Samsung Galaxy S9 Plus

Galaxy S9 Plus është kryesisht një version më i madh i Galaxy S9 i rregullt, por ka një sistem kamera me dy lente, ku lente e mesme shërben si një lente zmadhimi 2x. Modeli Plus gjithashtu vjen me më shumë RAM sesa S9 i rregullt, i cili ndihmon në shpejtësinë e përgjithshme të performancës.

7. iPhone X

355/5000Apple nuk e shes iPhone X më, por është ende gjerësisht e disponueshme në dyqanet e bartësve për $ 900.

IPhone X mund të kandidojë në chip A11 të vitit të kaluar, por shumë përdorues të iPhone X nuk po vërejnë shumë ndryshime në performancë krahasuar me iPhone XS me çipin më të ri A12. Kjo është ndoshta në sajë të iOS 12 dhe optimizmit ekstra.

6. LG V40

Unë jam i lumtur që së fundi të vendos një telefon LG drejt fundit në krye të kësaj liste. LG V40 është një smartphone i madh me të gjitha tiparet e zakonshme të telefonit Android të tipit të lartë, dhe vjen me një sistem kamera të pasme me tre lente që u ofron përdoruesve shkathtësinë më të mirë në marrjen e fotografive.

5. iPhone XS and iPhone XS Max

$ 1,000 iPhone XS dhe 1,100 $ iPhone XS Max ofrojnë më së miri dizajnin, performancën dhe veçoritë e Apple. Ata janë teknikisht iPhone më të mirë që mund të blini, por pozicioni i tyre në këtë listë vendoset nga etiketat e tyre të lartë të çmimeve.

4. Samsung Galaxy Note 9

469/5000Galaxy Note 9 është smartphone më i mirë Android që Samsung ka lëshuar. Ka një ekran të madh prej 6.4 inç që duket fantastik me teknologjinë e Samsung. E kombinuar me specs me fuqi të lartë, është produktivitet i vërtetë dhe makina me shumë punë. Unë kam ardhur kohët e fundit për të vlerësuar Soul Pen S për të marrë shënime në nxitjen e një mendimi dhe për të mbajtur mua të organizuar, dhe kjo më jep më shumë saktësi për detyrat që unë do të zakonisht rezervë për një kompjuter.

3. Google Pixel 3 and Pixel 3 XL

440/5000800 Pixel 3 dhe 900 Pixel 3 XL kanë kamerat më të mira të smartfonëve në biznes, duart poshtë.

Ata gjithashtu udhëheqin vegimin e Google të Android, i cili është i pastër, i projektuar mirë dhe merr përditësime të Android në momentin që Google i lëshon ato. Kjo është diçka që disa faqe Android mund të mburremi.

Telefonat e ri Pixel 3 gjithashtu vijnë me kamera selfie me dy lente – një nga lentet merr selfies të rregullt, dhe tjetra merr selfies me kënd të gjerë.

2. iPhone XR

Pothuajse në çdo aspekt, ju merrni të njëjtën përvojë si serija e iPhone XS, përveç ekraneve më të mëdha dhe një ekran LCD me rezolucion më të ulët në krahasim me një ekran më të lartë OLED dhe një kamera me dy lenta. Por, në mendjen time, të gjitha ato gjëra shtesë nga serija e iPhone XS nuk vlen një shtesë prej 250 dollarësh.

Në $ 750, iPhone XR është një vlerë e madhe për një iPhone me një ekran kaq të madh dhe syze të fundit. Është vetëm një turp që nuk ka një telefon të iPhone-it nën $ 700 për ata që pëlqejnë ekranet më të vegjël.

1. OnePlus 6T

OnePlus 6T nuk vjen me shumë karakteristika që telefona të tjerë në këtë listë kanë, si ngarkimi me valë, vlerësimet zyrtare të rezistencës ndaj ujit, zmadhimi i dedikuar ose lentet me kënd ultra të gjerë, ose një ekran ultra të mprehta 1440p. E megjithatë, ai fiton vendin e parë në këtë listë.

Kjo për shkak se ajo bën gjërat që bën kaq mirë, si duke kërkuar mirë, duke marrë fotografi, duke përdorur Android dhe aplikacione, duke u ngarkuar shpejt dhe duke zgjatur një kohë të gjatë në ngarkimin e vetëm të baterisë. Dhe bën të gjitha ato gjëra për një çmim çmim bazë prej $ 550 krahasuar me $ 750 + tags çmim të smartphones.

Check Also

Biden paralajmëron Putin: Nëse Alexei Navalny vdes, pasojat për Rusinë do të jenë shkatërruese

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka dhënë një mesazh të prerë dhe paralajmërues për homologun …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two + fourteen =