Home / Aktualitet / Çuditë e motit! Ky qytet në Shqipëri mbulohet nga dëbora në pranverë

Çuditë e motit! Ky qytet në Shqipëri mbulohet nga dëbora në pranverë

Dimri nuk ka ndërmend të largohet për vendin tonë.

Edhe pse ka hyrë pranvera, sot dëbora ka mbuluar qytetin e Kukësit.

Reshjet e borës në këtë stinës përveç problemeve në qarkullimin normal të mjeteve, sjellin dëme në bujqësi dhe pemtari. Për shkak të situatës me reshje deri më tani nuk raportohen problematika të qarkullimit apo furnizimit me energji elektrike.

Check Also

Kryeministri Rama jep medalje ari për nxënësit me rezultate të shkëlqyera, i riu ‘ia plas në sy’: Shyqyr që erdhën zgjedhjet…

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Evis Kushin kanë dorëzuar medalje për gjimnazistët ekselent. Teksa ia …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − 10 =