Home / Aktualitet / Çudirat e motit/ Breshër i pazakontë sa një top ping-pong në Konispol (FOTO)

Çudirat e motit/ Breshër i pazakontë sa një top ping-pong në Konispol (FOTO)

Ky shi i parë në këtë fillim vjeshte ka rënë pothuaj në gjithë rajonin e jugut të vendit, po pa krijuar probleme.

Por ndryshe ka qenë kjo situatë në bashkinë e Konispolit, ku ka rënë shumë breshër, breshër i pazakontë, madhësia e të cilit ishte sa një top ping-pongu dhe për rrjedhojë ka dëmtuar pemët, thotë kryetari i bashkisë, Shuaip Beqiri.

Nga verifikimi paraprak në terren nga grupet e punës vërehet se 30 për qind e prodhimit në agrume, mandarina e portokalle është dëmtuar, ndërkohë që dëmtimi tek ullinjtë është edhe më i shumtë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Check Also

Lufta në Nagorno Karabakh, spikerja ia plas së qarit në studio teksa jepte lajmet (VIDEO)

Lufta është duke vijuar e ashpër në Nagorno Karabakh, ku Azerbajxhani po fiton terren nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + sixteen =