Home / Bota / COVID/ Shifra të frikshme nga Italia: 457 të vdekur dhe 24 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

COVID/ Shifra të frikshme nga Italia: 457 të vdekur dhe 24 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, 457 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali, duke e çuar në 107 256 numrin total të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Shifrat e infeksioneve vijojnë të mbeten të larta, me 23 987 raste të reja në 24 orë. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani, numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 3,488,619.

Autoritetet raportuan se janë shëruar 19 764 persona, ndërsa numri i të shtruarve vijon të jetë i lartë.

Check Also

Oprah tregon situatën e sikletshme me aktoren e njohur

Oprah Winfrey ka një karrierë të suksesshme si pronare e medias, drejtuese e programeve televizive, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × five =