Home / Aktualitet / Covid po prek të rinjtë në masë, mjeku reanimator shpjegon arsyen: Kjo ndodh për shkak të…

Covid po prek të rinjtë në masë, mjeku reanimator shpjegon arsyen: Kjo ndodh për shkak të…

Mjeku reanimator Artur Hatia, ka folur për situatën e Covid-19 në vendin tonë. Ai tha se të shtruarit në spital janë në gjendje mesatare ose të rëndë.

Hatia foli gjithashtu për fenomenin e uljes së moshës së të prekurve nga Covid-19 duke pasur parasysh humbjet e jetës dhe të prekurit në moshë të re.
Sipas mjekut, kjo ka të bëjë me ekspozimin e tepërt që pas hapjes së karantinës.
“Ka shumë arsye, por në opinionin tim ka të bëjë me hapjen e karantinës kur njerëzit filluan të dilnin dhe të kujdeseshin më pak.
Kjo po ndodh në të gjithë botën. Unë e lidh me eskpozimin, kjo ka ekzistuar dhe më parë, por ekspozimi i këtyre i grup-moshave duket qartë, dalin njerëzit, më shumë se moshat e treta,” tha Hatia për News24.

Check Also

Detaje të reja nga plagosja në Kavajë, si agravoi situata mes të rinjve

Detaje të reja janë zbuluar nga plagosja me armë zjarri në mesnatë në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × three =