Home / Aktualitet / COVID/ Infektohet 46-vjeçarja në Fier, karantinohen 6 anëtarët e familjes

COVID/ Infektohet 46-vjeçarja në Fier, karantinohen 6 anëtarët e familjes

Në 24 orët e fundit u regjistrua një rast i ri me Covid-19 në Fier.

Mësohet se është infektuar një 46-vjeçare nga zona e Kallmit.

U diagnostikua nëpërmjet 127-ës pasi shfaqi simptoma të koronavirusit.

Aktualisht ajo po merr trajtimin e nevojshëm në shtëpi, por nuk ka treguar lëvizjet që ka kryer ndaj dhe nuk dihet se si dhe ku është infektuar.

Po vazhdon hetimi epidemiologjik, ndërkohë në karantinë janë vendosur 6 anëtarët e familjes.

Në 24 orët e fundit u shënuan 2 viktima dhe u regjistruan 67 raste të reja.

M.C

Check Also

Lufta në Nagorno Karabakh, spikerja ia plas së qarit në studio teksa jepte lajmet (VIDEO)

Lufta është duke vijuar e ashpër në Nagorno Karabakh, ku Azerbajxhani po fiton terren nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =