Home / Aktualitet / COVID-19 vret 6 pacientë të infektuar, më i riu 62 vjeç – Ministria jep detajet për vdekjet e këtyre 24 orëve

COVID-19 vret 6 pacientë të infektuar, më i riu 62 vjeç – Ministria jep detajet për vdekjet e këtyre 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë njofton se kanë ndërruar jetë 6 persona nga koronavirusi, ndërsa rezultojnë 146 raste të reja pozitive në 24 orët e fundit.

Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, një 62 vjeçar nga Tepelena, një 63 vjeçar nga Lezha, një 70 vjeçar nga Mati dhe 3 qytetarë nga Tirana; një 73 vjeçare, një 81 vjeçar dhe një 82 vjeçar.

Check Also

Ukraina paralajmëroi njohje të mundshme të shtetit të Kosovës

Kievi zyrtar paralajmëron një njohje të mundshme të shtetit të Kosovës. Paralajmërimi është bërë nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + sixteen =