Home / Aktualitet / Covid-19 nuk ndalet/ 11 të infektuar, pezullohet puna në SPAK

Covid-19 nuk ndalet/ 11 të infektuar, pezullohet puna në SPAK

Koronavirus ka hyrë tani më edhe në Strukturën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Bëhet me dije se në SPAK kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 11 persona. Mësohet se janë karantinuar edhe disa persona të tjerë pjesë e e stafit.

Prej ditësh vendi jonë ka shënuar një numër të lartë të rasteve ditore, ndërsa ditën e djeshme ka shënuar edhe rekord me 396 raste gjatë një dite.

Kujtojmë që deri më tani në vendin tonë 536 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 22.300.

Check Also

Braimllari: Vrasja e nënkomisarit në Lezhë tregon si e ka katandisur Rilindja Policinë e Shtetit

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, reagon për vrasjen e efektivit të Policisë së …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − 4 =