Home / Aktualitet / Covid-19 në Shqipëri: 4 të vdekur dhe 130 raste të reja pozitive në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri: 4 të vdekur dhe 130 raste të reja pozitive në 24 orë

Ministria e Shënedtësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 546 testime për Covid-19, ku kanë rezultuar 130 raste pozitive. Nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin 4 qytetarë.

“Fatkeqësisht nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në spitalin infektiv, me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, dy qytetarë nga Tirana, të dy 85 vjeç. Nuk kanë mundur të mbijetojnë në spitalin Covid2 “Shefqet Ndroqi edhe 2 qytetare: Një 79 vjeçare nga Mirdita dhe një 81 vjeçare nga Shkodra, me sëmundjë bashkëshoqëruese.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjarëve”, njofton MSH.

Check Also

DW: Rama në Berlin, nuk pritet nga Merkel, as nga drejtuesit e CDU

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − one =