Home / Bota / Rajoni / Covid-19 në Greqi, 3586 raste të reja dhe 51 viktima

Covid-19 në Greqi, 3586 raste të reja dhe 51 viktima

Greqia vijon që të shënojë shifra të larta të të infektuarve me Covid në vend.

Sipas raportit më të fundit të ministrisë së shëndetësisë gjatë orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 3586 raste të reja dhe kanë humbur jetën 51 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 242 347 persona dhe kanë humbur jetën 7 582 qytetarë.

Check Also

Biden mbështetje për dialogun me Serbinë/ Reagon publikisht Vjosa Osmani

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar letër urimi nga Presidenti i Shteteve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 8 =