Home / Kryesore / Covid-19 / Mbi 280 raste të reja, ja sa viktima u shënuan gjatë 24 orëve në Kosovë

Covid-19 / Mbi 280 raste të reja, ja sa viktima u shënuan gjatë 24 orëve në Kosovë

Rritje e shifrave të të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, të mërkurën janë konfirmuar 281 të infektuar pas 932 testeve.

Ndërsa katër persona e kanë humbur jetën në pak orë nga Covid-19. Raste aktive aktualisht janë 2.658.

Autoritetet shëndetësore kanë konfirmuar si të shëruar edhe 97 pacientë. Që nga mesi i muajit mars në Kosovë janë infektuar 18.626 persona, prej të cilëve 673 kanë vdekur ndërsa 15.295 janë shëruar

Check Also

Violinisti i njohur Aurel Qirjo përfaqëson Shqipërinë në “Orkestrën e Tokës”!

Nesёr mё datё 3 dhjetor 2020, interpretohet dhe publikohet pёr herё tё parё kompozimi “Together …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − eight =