Home / Aktualitet / COVID-19 i merr jetën veteranit të njohur të LANÇ, Petro Koçi jep lajmin e trishtë(EMRI+FOTO)

COVID-19 i merr jetën veteranit të njohur të LANÇ, Petro Koçi jep lajmin e trishtë(EMRI+FOTO)

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka dhënë një lajm të trishtë mëngjesin e sotëm. COVID-19 i ka marrë jetën veteranit të LANÇ, Rustem Peçit.

Koçi e konsideron këtë një humbje të madhe për ushtarakët që nuk do ta harrojnë kurrë komandant Rustem Peçin.

“Lamtumire Komandant Rustem Peci!

Nje humbje e madhe per veteranet e LANC dhe per ne qe luften partizane e konsiderojme vlere kombetare.

Nje humbje per ushtaraket qe sdo ta harrojne Komandantin Rustem Peci.

Do na mungosh ti, por jo puna dhe perkushtimi yt patriotik!”, shkruan Petro Koçi.

“Lamtumirë komandant”/ COVID-19 i merr jetën veteranit

“Lamtumirë komandant”/ COVID-19 i merr jetën veteranit

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 4 =