Home / Bota / CILAT KATEGORI PERFITOJNË PAGESA SUPLEMENTARE SHTESË NË PENSIONET

CILAT KATEGORI PERFITOJNË PAGESA SUPLEMENTARE SHTESË NË PENSIONET

Lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny ka mbërritur për kurim në Gjermani, pas helmimit të dyshuar.

Të premten pasdite, doktorët rusë të cilët po ndiqnin rastin e tij në spitalin në Omsk deklaruan se opozitari ishte në gjendje të qëndrueshme për të udhëtuar, ndërsa më herët gjatë asaj dite, ata këmbëngulnin që Navalny të mos transferohej në Gjermani, pasi gjendja e tij nuk ishte e përshtatshme për fluturim.

Që prej të enjtes, 44-vjeçari Navalny ndodhet në koma, pasi dyshohet se është helmuar ndërsa konsumonte çaj në një kafene në aeroportin e Tomskut, ku ai priste fluturimin për në Moskë.

Mbështetësit e opozitarit fajësojnë për këtë ngjarje autoritetet dhe i akuzojnë se po përpiqen të fshehin një krim.

Megjithatë, sipas doktorëve në spitalin e Omskut, në gjakun e Navalny-t nuk janë gjetur gjurmë helmi.

Alexei Navalny është një prej zërave më kritikë ndaj presidentit Vladimir Putin.

Check Also

Njëri shiste e tjetri blinte, vendi “sekret” që nxorri zbuluar dyshen në Tiranë

Një 30 vjeçar është arrestuar nga blutë e kryeqytetit dhe ka proceduar një tjetër pas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 7 =