Home / Sport / Champions League fillon më 20 Tetor dhe mbyllet në Stamboll më 29 Maj, ja kalendari

Champions League fillon më 20 Tetor dhe mbyllet në Stamboll më 29 Maj, ja kalendari

UEFA ka publikuar datat e fillimit dhe përfundimit të sezonit 2020-2021 në Ligën e Kampionëve.

Gara elitare evropiane për klube, sezonin do ta fillojë nga 20 tetori.

Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve, do të nis më vonë sesa zakonisht dhe e gjitha kjo për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19.

Ndeshjet e para në fazën e grupeve do të luhen më 20/21 tetor, ndërsa ndeshjet e javës së fundit të fazës së grupeve më 9/10 dhjetor. Kurse finalja do të luhet në 29 maj të vitit 2021.

Java e parë – 20/21 tetor 2020

Java e dytë – 27/28 Tetor 2020

Java e tretë – 3/4 Nëntor 2020

Java e katërt – 24/25 Nëntor 2020

Java e pestë -1/2 Dhjetor 2020

Java e gjashtë – 8/9 Dhjetor 2020

Raundi i 1/16-tave – 16/17 dhe 23/24 Shkurt 2021 (ndeshjet e para ), 9-10 dhe 16/17 Mars 2021 (ndeshjet e kthimit)

Çerekfinalet – 6/7 Prill 2021 (ndeshjet e para) dhe 13/14 Prill 2021 (ndeshjet e kthimit)

Gjysmë – finalet – 27/28 Prill 2021 (ndeshjet e para) dhe 4/5 maj 2021 (ndeshjet e kthimit)

Finalja – 29 maj 2021.

Check Also

Publikoi banderolën e “Autochthonous”, futbollisti i njohur mbështet Dua Lipën

Është kthyer në historike banderola që Ballist Morina zbriti në fushën serbe gjatë ndeshjes në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + fourteen =