Home / Tendence

Tendence

Të mbrojtur por edhe elegantë njëkohësisht/ Maskat e Covid-19 frymëzojnë francezët, ja modelet më trendi(FOTO)

Maskat janë elementi me i ri dhe kryesori në lagjet e modës në kryeqytetin francez, Paris. Meqenëse qeveria franceze e bëri maskën te detyrueshme në transportin publik në 11 maj, parisianët elegantë kanë kanë gjetur një mënyrë për t’u dukur te bukur dhe të mbrojtur njëkohësisht.Erik Schaix, një projektues mode,po …

Read More »

Shqipëria dhe Kosova me numrin më të lartë të të rinjve dembelë, raporti për arsimimin thotë se …

Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më të lartë të rinjve 15-24 vjeç, që nuk janë as në punë e as në shkollë. INSTAT raportoi se 25,5% e të rinjve të grupmoshës 15-24 vjeç në Shqipëri nuk …

Read More »

Horoskopi 23 mars

Dashi Kini kujdes dhe mos bëni drama, ju keni mjetet dhe kthjelltësinë e nevojshme për të menaxhuar një situatë më së miri. Ju filloni një dietë dhe në tundimin e parë e ndaloni atë; është e natyrshme që të përfundoni me disa shtresa të besdisshme të yndyrës në trup. Demi …

Read More »

Trendi më i ri: Lyeni rrënjët e flokëve me xixa!

  Nuk dëshironi të lyeni rrënjën e flokut? Tashmë keni një zgjidhje, e cila do tu bëjë të dukeni dhe festive.Një trend i ri është popullarizuar në Instagram: Lyerja e rrënjës së flokut me ngjyrues të cilët ndriçojnë. Ky trend quhet “Cover your roots in glitter”, shkruan Grazia. Jo të gjithë e …

Read More »

Fustane klasike për çdo event (FOTO)

Fustanet klasikë të zinj, siç njihen ndryshe me emrin “little black dresses” janë zgjidhje për çdo rast. Për të shmangur stresin e veshjes, në evente ku duhet të jeni të pranishëm, ju propozojmë disa fustane të cilat përveçse ju tregojnë fine dhe klasike duhet të jenë në garderobën tuaj për …

Read More »

Moda më e fundit për këpucët në 2016-ën

Këto pandofla janë moda më e fundit  e këpucëve për vitin 2016-të. Këpucë me gajtan Aquazzura, ndër të tjera, kanë hapur rrugën për një nga surprizat e sezonit. Këto këpucë vijnë në kë stil nga ndikimi I këpucëve marokene, me një zonë të hapur prapa thembrës dhe përfundojnë me një majë …

Read More »