Home / Sport

Sport

Futboll mes Covid-19/ Shembulli më i mirë vjen nga shteti europian, tifozët futen në stadium dhe respektojnë rregullat

Një shembull shumë i mirë vjen nga shteti i Danimarkës, për sa i përket lejimit të tifozëve në stadium. Ditë e djeshme në këtë shtet është luajtur ndeshja mes Hornsens dhe Randers, e cila është mbyllur me rrjeta të paprekura. Në këtë ndeshje ishte lejuar të futeshin tifozë në stadium, …

Read More »

“Dua të luaj përsëri”/ Mesazhi emocionues i Messi-t: “Në këtë situatë, lumturia është trofeu më i rëndësishëm”

Lionel Messi ka dhënë një mesazh tejet emocionues në një nga reklamat e fundit publicitare të Adidas. Ylli argjentinas ka deklaruar se të qenit larg fushave, prej pandemisë së koronavirusit e ka bërë atë të mendojë jetën tejet thellë, dhe tani sipas tij më e rëndësishmja për të është lumturia. …

Read More »