Home / Kryesore (page 640)

Kryesore

Presidenti grek identifikon Himarën si pjesë të Vorioepirit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1324″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një tjetër “skandal”, mbi pretendime për territorin shqiptar është shfaqur në Greqi. Faqa zyrtare e Presidencës greke, e ka identifikuar  Himarën si pjesë të Vorioepirit. Bëhet fjalë për identifikimin e vendlindjes së një shqiptareje, Ermioni Bringut,  të dekoruar nga presidenti Papulias, për të cilën konstatohet …

Read More »

Vrasësi serial më i tmerrshëm në botë, ka vrarë 39 persona mes tyre 16 femra

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1292″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një person i cili punonte si roje sigurimi ka pranuar se ka vrarë 39 persona ku 16 prej tyre ishin femra. 26 vjeçari nga Brazili që bënte një jetë te regullt familjare dhe jetonte me nënën e tij ka pranuar se ka bërë vrasjet,

Read More »

Adoleshentja mbyti foshnjën dhe e dogji në stufë të drunjve

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1198″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kishte mbetur shtatzënë pa dëshirën e saj, partneri e braktisi, ndërsa prindërit e saj nuk e dinin që ajo ishte shtatzënë. Me të lindur foshnjën, Alexandra Olary e mbyti me jastëk, kurse trupin e foshnjës e dogji në stufën me drunj. Adoleshentja që është vetëm …

Read More »

Putin: Rusia nuk ndryshon qëndrim për Kosovën

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1243″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë vizitës në Beograd, ka premtuar mbështetjen e vazhdueshme të shtetit të tij për Serbinë. Putin është ftuar në paradën e parë ushtarake të Serbisë në rreth 30 vjet, e cila zhvillohet me rastin e 70-vjetorit të çlirimit të Beogradit …

Read More »

Infermieria me Ebola, alarmon SHBA-në

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1227″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një tjetër person në Texas është prekur nga virusi vdekjeprurës Ebola. Lajmi bëhet i ditur nga Departamenti i Shërbimeve Shëndetësore Amerikane, duke deklaruar se ky është rasti i dytë brënda pak javëve. Dy punonjëset e prekura me virus kanë trajnuar shtetasin liberian Thomas Duncan,

Read More »

Dy adoleshente boshnjake, 5 vjet burg për përfshirjen në ISIS

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1220″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Dy vajza, të cilat kanë lindur në Austri, me origjinë nga Bosnje -Hercegovina, përkatësisht Sabina Selimoviç, 15 vjeç dhe Samra Kesinovic, 16 vjeç, do të përballen me një dënim prej pesë vitesh burg secila.Shkaku i një ndëshkimi të tillë rrjedh prej faktit se ato janë …

Read More »

Britania, rritet ndjeshëm numri i prostitutave shqiptare

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1154″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ndër më shumë se 1800 viktimat e trafikimit të qenieve njerëzore, që kanë marrë ndihmën e organizatës britanike të bamirësisë “Salvation Army”, numri më i madh janë gra nga Shipëria. Sipas BBC, që i referohet një raporti të kësaj organizate, janë 180 gra dhe vajza …

Read More »

Unioni i Gazetareve,apel Beogradit

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”856″ border_color=”grey” img_link_target=”_self”][vc_column_text]Tirane me 14 tetor 2014 Unioni i Gazetareve Shqiptare denoncon sjelljen arbitrare dhe bllokimin e padrejte prej autoriteteve policore serbe te grupit te gazetareve shqiptare te cilet konform rregullave udhetuan drejt Beogradit, per pasqyrimin e ndeshjes mes perfaqesuesve te Shqiperise dhe serbise ne kuader te eleminatoreve “France …

Read More »

Zyrtare, UEFA ndal lojën, Serbët shfaqje turpi

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”853″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/1″][vc_single_image image=”850″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]E pabesueshme. Futbollistët shqiptarë përplasen me serbët për flamurin shqiptar! Një flamur me ‘Shqipërinë e Madhe’ imazhin e Ismail Qemalit, e Isa Boletinit i telekomanduar u valëvit mbi fushën e stadiumit ‘Partizani’ pak para fundit të pjesës së parë të ndeshjes. Futbollistët …

Read More »