Home / Kryesore (page 637)

Kryesore

Zyrtarët shqiptarë fshehin pasuritë e paligjshme në Kosovë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1969″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Disa prej zyrtarëve të lartë të shtetit shqiptar i regjistrojnë bizneset e tyre, pra pasuritë, në Kosovë. Kjo ishte një nga problematikat që parashtruan dy kryetarët e ILDKPKI-së, ai shqiptarë dhe homologu i tij Kosovar, gjatë një takimi të zhvilluar në kryeqytetin shqiptarë, …

Read More »

Axhenda e Ramës në Beograd, tubim në Preshevë, mund të shmangë takimin me Nikoliç

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1962″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Vizita e Kryeministrit Shqiptare Edi Rama në Beograd është shtyrë për në 11 nëntor, por axhenda e tij sipas mediave sërbe është e qartë,

Read More »

Thaçi: Lë qeverinë për presidencën

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1892″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Ngërçi politik në Kosovë duket se po shkon drejt një zgjidhjeje, por gjithmon në interes personal e politik dhe jo interes kombëtrar e qytetarë. Kjo pasi, sikurse raportohet nga media,kryeministri ende në detyrë, Hashim Thaçi,

Read More »

Atentat para Bashkisë së Vlorës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1885″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një ngjarje është shënuar mbrëmjen e djeshme, në qyetetin e Vlorës, atentat me armë i është bërë sërisht biznesmenit të ndërtimeve Arben Veliko. Ngjarja ka ndodhur

Read More »

Gjendet i vrarë 63-vjeçari në banesën e tij

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2041″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një 63-vjeçar eshtë gjetur i vrarë me armë zjarri , viktima Pashko Mujaj banues në fshatin Vukpalaj rrethi Malësi e Madhe. Mësohet se i moshuari jetonte i vetëm në banesën e tij, pasi në këtë fshat, kohët e fundit kishte ardhur nga emigracioni. Ai është …

Read More »

Kryeministri Rama: Shqipëria e Madhe nuk është projekti ynë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1876″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Shqipëria e Madhe është kryesisht një makth i serbëve, që shfaqet hera – herës edhe tek fqinjë të tjerë apo gjen vend në diskutimin mbi rajonin tonë edhe përmes ndonjë gazetari të huaj që kujton se thotë ndonjë të vërtetë të madhe kur …

Read More »

Tadiç: Deklarata e presidentit Nikoliç fyen shqiptarët, Rama duhet të vij në Beograd

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1814″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Në një prononcim për mediat e huaja, ish presidenti serb, Boris Tadiç, ka vlerësuar se deklarata e dhënë nga pasardhësit i tij, Tomislav Nikoliç, pas ndeshjes betejë Sërbi-Shqipëri, në cilën ndër të tjera tha se: Shqipërisë i duhen shekuj për t’u bërë shtet normal,është …

Read More »

Guerilasit e ISIS-it mbushin Korçën me trakte

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1826″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Rikthehen traktet me mbishkrime të ashtuquajturit “Shteti Islamik i Irakut dhe Levanit” (ISIS). Këtë herë, jo shumë largë, por në një prej qyteteve të Shqipërisë, konkretisht në qytetin juglindor të Korçës,

Read More »

Përmbarimi i nxjerrë nga banesa, një person tenton ti jap fund jetës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1736″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Katër familje që banojnë në një godinë në rrugën “Siri Kodra”, në Tiranë, janë përplasur fizikisht me përfaqësuesit e përmbarimit privat,

Read More »