Home / Kryesore (page 636)

Kryesore

Britania, rritet ndjeshëm numri i prostitutave shqiptare

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1154″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ndër më shumë se 1800 viktimat e trafikimit të qenieve njerëzore, që kanë marrë ndihmën e organizatës britanike të bamirësisë “Salvation Army”, numri më i madh janë gra nga Shipëria. Sipas BBC, që i referohet një raporti të kësaj organizate, janë 180 gra dhe vajza …

Read More »

Unioni i Gazetareve,apel Beogradit

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”856″ border_color=”grey” img_link_target=”_self”][vc_column_text]Tirane me 14 tetor 2014 Unioni i Gazetareve Shqiptare denoncon sjelljen arbitrare dhe bllokimin e padrejte prej autoriteteve policore serbe te grupit te gazetareve shqiptare te cilet konform rregullave udhetuan drejt Beogradit, per pasqyrimin e ndeshjes mes perfaqesuesve te Shqiperise dhe serbise ne kuader te eleminatoreve “France …

Read More »

Zyrtare, UEFA ndal lojën, Serbët shfaqje turpi

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”853″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/1″][vc_single_image image=”850″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”large”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]E pabesueshme. Futbollistët shqiptarë përplasen me serbët për flamurin shqiptar! Një flamur me ‘Shqipërinë e Madhe’ imazhin e Ismail Qemalit, e Isa Boletinit i telekomanduar u valëvit mbi fushën e stadiumit ‘Partizani’ pak para fundit të pjesës së parë të ndeshjes. Futbollistët …

Read More »

Agjencia Standard & Poor rrit vlerësimin për ekonomik Shqipërinë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”569″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Agjencisa e vlerësimit ekonomik Standard & Poor ka ritur vlerësimin për ekonomin e Shqipërisë nga “e qëndrueshme” në atë “pozitive”, cka do të thotë se ky vlerësim rrit imazhin pozitiv për investime. Sipas agjencis, e cila ka publikuar analizën e saj,

Read More »

Rama Luftë korrupsionit përmes komisariateve dixhitale

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”586″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në Janar të vitit 2015 Shqipëria do të pajiset me komisariate dixhitale, automate të shpërndara në qytet që do t’u ofrojë njerëzve akses dhe shërbime elektronike që deri më tani i sigurojnë përmes zyrave të stacioneve të policisë. Këtë informacion qytetarët do të mund ta …

Read More »

Vlorë, kapet kamioni me 161 kg kanabis, me destinacion Italinë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”598″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia kufitare në Portin e Vlorës, ka sekuestruar rreth 161 kg kanabis të cilat ndodheshin të fshehura në një kamion, ndërsa në pranga ka rënë edhe drejtuesi i mjetit. Sasia e drogës u gjet e fshehur në kabinën e kamionit tip Renault me targa AA …

Read More »

Fullani person me rrezikshmëri të lartë,duhet të rikthehet në burg

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”553″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]“Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, është person me rrezikshmëri të lartë shoqërore e për këtë fakt, ai duhet të rikthehet në burg”. Ky është thelbi i rekursit që Prokuroria e Apelit ka depozituar në Gjykatën e Lartë për të pandehurin Fullani,sakaq të lënë …

Read More »

Hiqet blloku prej 300 kw, sa do të paguajmë për energjinë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”506″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Çmimi i energjisë do të rritet dhe do të prekë të gjithë popullsinë. Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, nga Uashingtoni, ku ndodhet për të marrë pjesë në takimin vjetor të FMN –së dhe Bankës Botërore, ka pranuar heqjen e bllokut prej 300 KW. Deri …

Read More »