Home / Kryesore (page 634)

Kryesore

Fillon burgosja e hajdutëve të energjisë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2812″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ka përfunduar afati 5 ditor që njoftoi kryeministri, Edi Rama, për vjedhësit e energjisë elektrike. Ndërsa, sot pritet të zhvillohet një operacion i gjerë kundër vjedhjes së energjisë elektrike, I cili ka si synim ndëshkimin e

Read More »

Arrestohet ish-drejtori dhe disa ish-zyrtarë të ALUIZNI-t në Vlorë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2798″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Arrestohen nën akuzën e shpërdorimit të detyrës ish-drejtori i ALUIZNI-t në Vlorë, Roland Tafilaj dhe disa ish-zyrtarë të ALUIZNI-t në qytetin e Sarandës. Me kërkesë të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasit

Read More »

Studentët protestojnë ndaj rritjes së tarifave të studimit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2795″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sot në mëngjes studentët e Universitetit Politeknik dhe Universitetit te Tiranës u organizuan në protesta duke kerkuar uljen e tarifes se studimit. Studentët janë vendosur tek korpusi i Universitetit Poltikenikut duke mos lejuar hyrjen

Read More »

Vuçiç: Po presim hetimet për Olsi Ramën

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text] “Vizitën e shtyva, Kryeministri shqiptar do fitonte kredo politike” [/vc_column_text][vc_single_image image=”2736″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, i qëndron idesë se Olsi Rama, vëllai i Kryeministrit shqiptar mund të jetë implikuar në hedhjen e dronit që fluturoi me flamurin e ‘Shqipërisë së Madhe” në stadiumin Partizan më 14 …

Read More »

Ministria e Bujqësisë “bën hije” në aferën e miellit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2520″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2519″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga: Xhovani SHYTI

Read More »

Ministri Veliaj për vendimin e UEFA-s, reformat institucionale etj.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2717″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Veliaj: Besoj se nuk ka një shqiptar që nuk ka një shije të hidhët,një ndjesi shumë të shëmtuar për atë që ndodhi me UEFA-n. Vendimi ishte qartazi i padrejtë, është një përqeshje me sloganin e UEFA, “Say no to racism”, sepse ata i …

Read More »

Partnerët amerikanët zbulojnë bëmat e Damir Fazlliçit në Shqipëri

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2699″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Një milion dollar investim për PD-në, në prag të zgjedhjeve vendore, kontrata e falsifikuar e “Albtelekom”-i, themelimi i tre kompanive në Shqipëri dhe menaxhimi i tyre prej kunatit të Lulzimi Bashës, miqësia me Sali Berishën etj…

Read More »

Shqiptarët protest para selisë së UEFA-s në Nyon të Zvicrës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2682″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Qindra protestues shqiptarë që jetojnë në Zvicër kanë protestuar para selisë së UEFA-së. Protestat kundër vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-së, që sot shqiptarët e kanë vazhduar edhe në

Read More »

Prokuroria mbyll dosjen e “Bandës së Tritolit”

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2620″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet për vrasësin me pagesë Julian Sinanaj dhe gjashtë persona të tjerë të përfshirë në aktivitetin kriminal. Krahas Sinanaj,

Read More »