Home / Kryesore (page 629)

Kryesore

Ish drejtuesi i Gardës, Ndrea Prendi, sërish hesape me Prokurorinë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4116″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga sa po duket, për shtetasin Ndrea Prendi, ish komandant i Gardës së Republikës përgjatë kohës kur qeveriste Sali Berisha, nuk do të rreshtin thirrjet në organin e hetimit. Pasi kohë më pari, së bashku me kolegë të tjerë ai është thirrur të dëshmojë …

Read More »

Radio Francë përfshihet nga flakët

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4247″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Godina Qëndrore e Radios Shtetërore të Francës u përfshi nga flakët, duke bërë që stafi të ndërpriste transmetimin e drejtpërdrejtë dhe të largohej nga godina

Read More »

“Rruga e Arbërit” afër realizimit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4073″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]“Rruga e Arbërit” që lidh Tiranën me Dibrën përtej premtimit prej vitesh tashmë duket se po bëhet realitet. Kjo konfirmohet nga nisja e punimeve për hapjen e tunelit që lidh Qafë-Buallin me Bulqizën.

Read More »

Arrestohen pesë persona,shisnin diploma gjimnazi falso

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4098″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Janë vënë në pranga nga Policia e Shtetit pesë persona nga Tirana dhe Fieri, që shisnin 1800 euro, diploma gjimnazi falso të shkollës së mesme. Burimet zyrtare bënë të ditur se “Prokuroria ka regjistruar procedimin penal dhe,

Read More »

Bashkia Fushë-Arrëz rilidh energjinë, prangoset elektriçisti

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4048″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Edhe ditën e sotme ka nisur me vrull aksioni kundër vjedhjes së energjisë elektrike, e cila sot shënon ditën e katërt të tij. Ndërkaq, punonjësit e OSHEE dhe të Policisë së Shtetit janë në terren për të ndërprerë lidhjen e paligjshme të energjisë. Bëhet e …

Read More »

Protestat për bukë të opozitës “pabukse”

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3858″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga: Xhovani SHYTI Kryetari i Partisë më të madhe të opozitës,Lulzim Basha, i qenë ditën e martë present në një forum me gratë sipërmarrëse, ka shfrytëzuar rastin që të bëjë sërish thirrje, në emër të opozitës, për protesta mbarëkombëtare. “Më shumë se asnjëhërë njerëzit …

Read More »

Shpif ndaj policisë, arrestohet qytetari mashtrues

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3917″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia e Shtetit hedh poshtë si të pavërteta deklarimet e shtetasit Qani Kapllani, gjatë prononcimit të dhënë në një media sot, i cili pretendonte se teksa ka transportuar një shtetase të vetëhelmuar është ndaluar nga shërbimet e Policisë Rrugore,

Read More »