Home / Kryesore (page 628)

Kryesore

Spiropali: Kontrata e “ Rapiscan” e pazbatueshme, biznesi kishte ankesa

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4362″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pas anullimit të marrëveshjes së koncesionit të skanimit me kompaninë “Rapiscan”, e kontraktuar në kohën e qeverisë Berisha, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Drejtoresha e Përgjithshme e Doganave Elisa Spiropali,

Read More »

Afati i fundit i regjistrimeve 12 Nëntor

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4375″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ministria e Arsimit dhe Sportit ka shtyrë afatet  për regjistrimin e studentëve që kanë fituar të drejtën për studim me Formularin A3. 

Read More »

Gjobitet ministri i ekonomisë, i hiqet leja e qarkullimit shoferit të deputetetes Kryemadhi

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4313″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Tre mijë lekë ka qenë gjoba që efektivë të Policisë Rrugore i kanë vendosur ministrit në detyrë, Arben Ahmeti për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Sipas shpjegimeve të dhëna nga policia Ahmeti është gjobitur për mosparkim të makinës së vet në vend të …

Read More »

Putin i mbyll rubinetin e gazit Sërbis

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4280″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Presidenti rus, Vladimir Putin, me vendimin e tij të fundit ka befasuar miqtë e tij ballkanas dhe mbështetësit e flak pro Rus, duke i dëshkuar Sërbët pasi ka vendosur ti ul furnizimin me gaz. Këtë vendim keru i Kremlinit

Read More »

Motra e Pablo Eskobarit mohon vrasjen e të vëllait nga Policia

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4226″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sa herë përmëndet emri Pablo Escobar, të gjithë mendojmë për narkotrafikantin më të famshëm të botës, i cili u bë i famshëm jo vetëm pë kokainën që “përmbyti” amerikën,

Read More »

Arrestohet murgu, komplotonte kundër Patriarkanës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4121″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Dhjetra policë grekë morën pjesë ne një operacion për të pastruar një apartament që përdorej si seli e një manastiri rebel, murgjit e të cilit janë deklaruar përçarës nga kisha Ortodokse.

Read More »