Home / Kryesore (page 625)

Kryesore

Arrestohen pesë persona,shisnin diploma gjimnazi falso

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4098″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Janë vënë në pranga nga Policia e Shtetit pesë persona nga Tirana dhe Fieri, që shisnin 1800 euro, diploma gjimnazi falso të shkollës së mesme. Burimet zyrtare bënë të ditur se “Prokuroria ka regjistruar procedimin penal dhe,

Read More »

Bashkia Fushë-Arrëz rilidh energjinë, prangoset elektriçisti

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4048″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Edhe ditën e sotme ka nisur me vrull aksioni kundër vjedhjes së energjisë elektrike, e cila sot shënon ditën e katërt të tij. Ndërkaq, punonjësit e OSHEE dhe të Policisë së Shtetit janë në terren për të ndërprerë lidhjen e paligjshme të energjisë. Bëhet e …

Read More »

Protestat për bukë të opozitës “pabukse”

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3858″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga: Xhovani SHYTI Kryetari i Partisë më të madhe të opozitës,Lulzim Basha, i qenë ditën e martë present në një forum me gratë sipërmarrëse, ka shfrytëzuar rastin që të bëjë sërish thirrje, në emër të opozitës, për protesta mbarëkombëtare. “Më shumë se asnjëhërë njerëzit …

Read More »

Shpif ndaj policisë, arrestohet qytetari mashtrues

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3917″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia e Shtetit hedh poshtë si të pavërteta deklarimet e shtetasit Qani Kapllani, gjatë prononcimit të dhënë në një media sot, i cili pretendonte se teksa ka transportuar një shtetase të vetëhelmuar është ndaluar nga shërbimet e Policisë Rrugore,

Read More »

Kuvendi miraton dy anëtarët e KLD-së, mazhoranca shtyn zgjedhjen e kreut të AMA-s

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3862″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Janë miratuar dy kandidaturat me votim të fshehtë dhe elektronik për anëtarë të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Albana Shtylla dhe Vangjel Kosta. Ndërsa siç pritej edhe votimi për zgjedhjen e kreut të AMA-s, mazhoranca e ka shtyrë për të enjten e javës që vjen.

Read More »

Lazarat, 15 të arrestuar në gjykim

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3872″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dërgon për gjykim 15 shtetas të arrestuar gjatë operacionit në zonën e Lazaratit. Të arrestuarit akuzohen për prodhim, shitje, kultivim lëndësh narkotike dhe armëmbajtje pa leje dhe

Read More »