Home / Kryesore (page 624)

Kryesore

Gjobitet ministri i ekonomisë, i hiqet leja e qarkullimit shoferit të deputetetes Kryemadhi

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4313″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Tre mijë lekë ka qenë gjoba që efektivë të Policisë Rrugore i kanë vendosur ministrit në detyrë, Arben Ahmeti për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Sipas shpjegimeve të dhëna nga policia Ahmeti është gjobitur për mosparkim të makinës së vet në vend të …

Read More »

Putin i mbyll rubinetin e gazit Sërbis

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4280″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Presidenti rus, Vladimir Putin, me vendimin e tij të fundit ka befasuar miqtë e tij ballkanas dhe mbështetësit e flak pro Rus, duke i dëshkuar Sërbët pasi ka vendosur ti ul furnizimin me gaz. Këtë vendim keru i Kremlinit

Read More »

Motra e Pablo Eskobarit mohon vrasjen e të vëllait nga Policia

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4226″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sa herë përmëndet emri Pablo Escobar, të gjithë mendojmë për narkotrafikantin më të famshëm të botës, i cili u bë i famshëm jo vetëm pë kokainën që “përmbyti” amerikën,

Read More »

Arrestohet murgu, komplotonte kundër Patriarkanës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4121″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Dhjetra policë grekë morën pjesë ne një operacion për të pastruar një apartament që përdorej si seli e një manastiri rebel, murgjit e të cilit janë deklaruar përçarës nga kisha Ortodokse.

Read More »

Ish drejtuesi i Gardës, Ndrea Prendi, sërish hesape me Prokurorinë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4116″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga sa po duket, për shtetasin Ndrea Prendi, ish komandant i Gardës së Republikës përgjatë kohës kur qeveriste Sali Berisha, nuk do të rreshtin thirrjet në organin e hetimit. Pasi kohë më pari, së bashku me kolegë të tjerë ai është thirrur të dëshmojë …

Read More »

Radio Francë përfshihet nga flakët

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4247″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Godina Qëndrore e Radios Shtetërore të Francës u përfshi nga flakët, duke bërë që stafi të ndërpriste transmetimin e drejtpërdrejtë dhe të largohej nga godina

Read More »

“Rruga e Arbërit” afër realizimit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4073″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]“Rruga e Arbërit” që lidh Tiranën me Dibrën përtej premtimit prej vitesh tashmë duket se po bëhet realitet. Kjo konfirmohet nga nisja e punimeve për hapjen e tunelit që lidh Qafë-Buallin me Bulqizën.

Read More »