Home / Kryesore (page 623)

Kryesore

Historia e shqiptarit që shkoi për pushime në Itali dhe përfundoi në burg

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4527″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Shtetasi Luan Tabaku, 47 vjeç,me profesionin sipërmarrës, pesëmbëdhjetë vite pas largimit nga Italia u rikthye në këtë shtet, por jo si emigrant, por si turistë, për të kaluar pushimet, pa e imagjinuar aspak se do të gjente belanë. Sapo shkeli tokën e vendit fqinjë …

Read More »

Dështon tentativa e arratisjes nga burgu i Peqinit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4487″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pas arratisjes nga buru i Drenovës 1 vit më parë, katër të burgosurit e sigurisë lartë janë parandaluar të arratisen nga burgu i Peqinit. Të transferuar në burgun e Pelqinit, pas arratisjes së parë, vëllezërit Admir dhe Genc Tafili, të shoqëruar nga Fran Marashi dhe …

Read More »

Vjedhja e energjisë, policia 17 në pranga, 7 në kërkim, 286 lidhje të paligjshme

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4479″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia e Shtetit bashkë me OSHEE ne aksionin e sotëm kundër vjedhësve të energjisë bëri të ditur, gjatë një konference për media, se në të gjithë vendin ka vijuar zbatimin në terren të masave për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, duke identifikuar dhe vënë …

Read More »

Akuza e PD: Vëllai i ministrit Veliaj përfitoi 394 milionë lekë, reagon Rama

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4414″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ditën e sotme, Partia Demokratike ka denoncuar shkeljet me tenderin për dekorin e qytetit, me rastin e vizitës së Papa Françeskut. Deputeti, Gerti Bogdani, në një prononcim me mediat akuzoi

Read More »

Marrëzia e ISIS nuk ka fund

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4433″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Luftëtarëve xhihadis të ISIS, vetëm kjo gjë i mungonte pa bërë, për të plotësuar të gjitha makrabitetet e tyre. Një fotografi është shfaqur në rietet sociale online e cila shfaq një foshnje teksa shkelmon kokën e prer të një ushtari

Read More »

Anëtarët e Këshillit Drejtues të RTSH-së, të hënën nis zgjedhja

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4388″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ditën e hënë Komisioni Parlamentar i Medias pritet të nisë procedurat për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Drejtues të Radiotelevizionit Shqiptar. Pas zgjedhjes së dy anëtarëve të rinj të Autoritetit të Medias Audiovizive

Read More »

Spiropali: Kontrata e “ Rapiscan” e pazbatueshme, biznesi kishte ankesa

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4362″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pas anullimit të marrëveshjes së koncesionit të skanimit me kompaninë “Rapiscan”, e kontraktuar në kohën e qeverisë Berisha, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Drejtoresha e Përgjithshme e Doganave Elisa Spiropali,

Read More »

Afati i fundit i regjistrimeve 12 Nëntor

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4375″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ministria e Arsimit dhe Sportit ka shtyrë afatet  për regjistrimin e studentëve që kanë fituar të drejtën për studim me Formularin A3. 

Read More »