Home / Kryesore (page 619)

Kryesore

UGSH mbështet rezolutën e Parlamentit Europian për zgjedhjen e Drejtorit të RTSH

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1406″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]                                               DEKLARATË  Unioni Gazetarëve Shqiptarë mbështet rezolutën më të fundit të Parlamentit Europian për zgjedhjen e Drejtorit të RTSH-së 

Read More »

Parlamenti Europian kundër makinacioneve të maxhorancës, kërkon drejtor konsensual për Radio Televizionin Shqiptar

Komisioni i Punëve të Jashtme  të Parlamentit Europian në rezolutën për Shqipërinë ndër të tjera i bën thirrje Kryeministrit, shumicës dhe opozitës parlamentare të kthejnë amendimin e ligjit për Radio Televizionin Publik Shqiptar dhe specifikon kërkesën për një kandidat konsensual si drejtues i përgjithshëm. Rezoluta me kërkesën e vet e …

Read More »

Nga diplomacia e barrikadave drejt bashkëpunimit pa tabu

Nga: Ditmir BUSHATI Në fillim të javës që po mbyllet, kreva një vizitë pune në Athinë, ku pata mundësi të diskutoj me autoritetet më të larta greke mbi mbarëvajtjen e marrëdhënies së veçantë midis Shqipërisë dhe Greqisë. Të gjithë e dimë se Shqipërinë dhe Greqinë i lidh ngushtë gjeografia, historia …

Read More »

Ç'farë po bën Rama në zyrë ?

Në rrjetet sociale është publikuar një foto, ku shihet një kosh basketbolli brenda zyrave të Kryeministrisë. Foto është bërë nga jashtë godinës së qeverisë dhe nuk dihet nëse është brenda zyrës së Ramës apo jo. Siç mbetet e paqartë nëse është foto e vërtetë, apo ka ndërhyrje me photoshop. Sidoqoftë, …

Read More »

Turqia në alarm, paralajmërim mbi atentate të mundshme të grupit ISIS-it

Policia turke bëri një paralajmërim mbi atentate të mundshme të grupit Shteti Islamik (ISIS) që synojnë kristianët dhe hebrenjtë gjatë fundjavës së Pashkëve në Turqi, njoftoi sot agjencia Anadoll. “Ky alarm kombëtar paralajmëron për atentate që mund të shënjestrojnë kisha që festojnë Pashkët të dielën, por gjithashtu edhe sinagoga”, thekson …

Read More »

Qeni bie në Lanë, ja tre djemtë shpëtimtar(Video)

Një qen ka përfunduar në ujërat e lumit Lanë, por në ndihmë të tij erdhën menjëherë tre djem. Terreni ishte i vështirë, pasi për shkak të pjerrësisë këtë djem rrezikonin të përfundonin vetë në lumë, por ata nuk mund të largoheshin nga aty pa shpëtuar dhe kafshën që kërkonte ndihmë. …

Read More »

Doktori i kthen kurizin krushkut, nuk merr pjesë në dekorimin e tij nga Nishani

Pas dhënies së dekoratës së “Flamurit Kombëtar” më 08 dhjetor 2015 Sali Berishës me motivacionin: “Shpirtit liridashës që iu bashkua dhe përcolli që në momentet e para frymën e lëvizjes mbarëpopullore demokratike në vitin ’90 që solli përmbysjen e regjimit më diktatorial e çnjerëzor komunist”, sot, presidenti i Republikës Bujar …

Read More »

Rama: PD kërcen si prifti nga belaja

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me deklaratën e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbi reformën në drejtësi dhe ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Kryeministri Rama shprehet se PD kërcen si prifti nga belaja për reformën në drejtësi, të cilën në të vërtetë nuk e do, por …

Read More »