Home / Kryesore (page 617)

Kryesore

Refugjatët i afrohen Shqipërisë, katër autobuzë zbarkojnë në Janinë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43463″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sikurse kanë bërë të ditur burime zyrtare nga Policia në pikën kufitare të Kakavijës, katër autobusë me refugjatë sirianë kanë mbërritur në Janinë, qyteti i skajshëm verior i Greqisë, që gjendet shumë pranë kufirit me Shqipërinë.

Read More »

Pasuritë e gjyqtarëve dhe prokurorëve kalojnë në sitën e verifikimit

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”46986″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka nisur verifikimin e gjithë pasurive të ndodhura në dosjet e pasurive të deklaruara nga gjyqtarët dhe prokurorët, gjatë gjithë viteve të shkuara kalendarike.

Read More »

Policia: Deputeti Gent Strazimiri dorëzoi tjetër armë

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”46990″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text] Policia ka dorëzuar në Prokurori një deklaratë të një shtetasi, i cili ka dëshmuar se arma që mbante deputeti Gent Strazimiri në brez është një pistoletë e dhuruar prej tij.

Read More »

Pollo: Kthimi i ligjit për RTSH-në nga Presidenti, thirrje për konsensus

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”43820″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pasi paraditen e sotme Presidenti i Republikës ktheu për rishikim ndryshimet në ligjin: “Për mediat audiovizive”, të miratuar pa konsensualitet dhe vetëm me votat e maxhorancës parlamentare, ka reaguar edhe kryetari i Komisionit Parlamentar të Medias, deputeti Genc Pollo.

Read More »

Presidenti nuk dekreton ndryshimin e ligjit që stimulon kapjen politike të Radio Televizionit

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”45802″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Presidenti i Republikës, z.Bujar Nishani, ka dekretuar paraditen e sotme kthimin e ndryshimeve në Ligjin “Për Median Audiovizive”, të miratuar dy javë më parë nga Parlamenti vetëm me votat e maxhorancës dhe jo me konsensus, sikurse është rekomanduar me konsistencë nga partnerët ndërkombëtarët.

Read More »

INSTAT: Rritje me 6.8% e shitjeve me pakicë

Instituti i Statistikave njoftoi se shitjet me pakicë janë rritur me 6,8% në tremujorin e fundit të vitit 2015, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Nëse brenda këtij grupi do të përjashtohej shitja e karburanteve, rritja do të ishte 13,5%. Në fakt, shitjet për naftën dhe …

Read More »