Home / Kryesore (page 609)

Kryesore

U kap me dy pistoleta pa leje, gjykata lë në burg "Ballistin", tre të tjerët detyrim paraqitje

Ismail Morinaj, ose ndryshe i ashtuquajturi “Ballisti” është paraqitur paraditen e sotme në Gjykatën e Tiranës, ku i është dhënë masa e sigurisë “arrest me burg”. “Ballisti”, akuzohet pë “armembajtje pa leje”, ndërsa tre personat që gjendeshin me të në makinë, Gjykata e Tiranëa ka vendosur t’i lirojë. Prokuroria ka kërkuar …

Read More »

BATUTAT/ Rama-Berishës: Je zhgënjyer nga Luli, ti ia le partinë gati dhe ta katandisi kashtë e k…, Topallit: Qeshu, Jozefinë, po nuk je ma rinia

Seanca e djeshme e Parlamentit është shoqëruar me debate dhe batuta mes Kryeministrit Edi Rama dhe ish-­kreut të demokratëve, Sali Berisha , por edhe me disa deputet të opozitës. REPLIKAT DHE BATUTAT NË KUVEND Damian Gjiknuri: Sa herë lëshoheshin llokma në favor të pushtetit, siç ishte rasti i kompanive të …

Read More »

Vlorë, sekuestrohen 8 kg kanabis, pranga 49-vjeçarit

Policia e Vlorës, ka sekuestruar 8 kg lëndë narkotike të llojit “Cannabis-sattiva”, në banesën e një shtetasi. Është arrestuar në flagrancë poseduesi i tyre, Pandeli Malaj, 49 vjeç, banues në Vlorë. Burime konfidenciale për “Arberia News” thuhet se arrestimi i këtij shtetasi u krye në banesën e tij në lagjen “Ujë …

Read More »

PS bashkon votat me PD-në në Përmet kundër LSI-së

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë përçarë edhe në Përmet. Shkak është bërë zgjedhja e kryetarit dhe sekretarit të Këshillit Bashkiak. PS-ja i ka bashkuar votat me Partinë Demokratike duke marrë edhe kryetarin edhe sekretarin. Sipas marrëveshjes, PS-së i takonte kryetari, ndërsa LSI-së sekretari sshkruan dita. Në mbledhjen …

Read More »

Portreti i "heroit" shqiptar të dronit, sipas gazetës amerikane "New York Times"

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41428″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në vigjilje të ndeshjes së futbollit Shqipëri–Serbi, gazeta presticioze amerikane “New York Times” ka sjellë  një portret të autorit të dronit aq të përfolur nga ndeshja në Beograd. Ja shkrimi:

Read More »

Hajvani i rëndomtë Ismail Morina

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”41417″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Nga: Arben IDRIZI* Më ka rastisur, pa dashjen as kënaqësinë time, por me përgjegjësinë time intelektuale, të shkruaj aq herë për heronjtë tanë kombëtarë kriminelë, banditë a hajvanë të rëndomtë (pothuajse të gjithë janë të tillë). Përshkrimet, interpretimet, analizat, porositë edhe mund të jenë të njëjtat, …

Read More »