Home / Kryesore (page 607)

Kryesore

Vazhdojnë pazaret për qeverinë e Kosovës. Rama mbështesim marrëveshjen

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”9395″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Grupet e punës të Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, po vijojnë bisedimet për të formuar strukturat e Kuvendit  për javën e ardhshme. Ato po diskutojnë për ndarjen e posteve  për krijimin e qeverisë së re,

Read More »

“I penduari” Gjokona: Denoncova Sinanajn, policia nuk besoi dhe më përzuri

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”9324″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]I penduari drejtësis Ndriçim Gjokona, i cili bëri të mundur arrestimin e vrasësit serial, Julian Sinanaj, thotë se ishte denoncimi i tij që çoi policinë në gjurmët e killerit serial dhe që akuzohet për dhjetra krime. Gjokona ka thënë para prokurorëve se e ka denoncuar …

Read More »

Flamuri i Kalifatit po valvitet në Libi. ISIS 200 milje larg brigjeve europiane

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8774″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Flamuri i Shtetit Islamik valvitet edhe në godinat qeveritare të Libisë, gjithashtu makinat e policisë mbajnë stemat e tij, ndërsa stadiumi i futbollit përdoret si fushë për të kryer ekzekutime. Nuk po flasim për vende si Iraku apo Siria,

Read More »

Tre persona humbin jetën nga përmbytjet, Tahiri mbedh Shtabin e Emergjencës në Lezhë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8737″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Moti i keq që ka përfshirë gjithë teritorin e vëndit ka shënuar tre viktima. Babë e bijë kanë humbur jetën në qendër të Laçit, pasi makinën me të cilën ata udhëtonin e ka marrë rrjedha e ujit,

Read More »

Tirana paralizohet nga reshjet e shiut

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8741″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Edhe pse situata duket pak më e qetë, gjithashtu kryeqyteti vendit u “pushtua” nga uji. Kanë mjaftuar vetëm pak orë reshje dhe rrugët e kryeqytetit janë përmbytur. Niveli i ujit në rrugë arriti në disa centimetra,

Read More »

Durrës, plumba mbi rivalin e Lulzim Berishës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8745″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një biznesmen është ekzekutuar me armë zjarri në qytetin e Durrësit mbrëmjen e së martës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur  në një lokal pranë Bashkisë së Durrësit, në sheshin “Liria”. Viktima është shtetasi Leonard Murataj 49-vjeç,

Read More »