Home / Kryesore (page 605)

Kryesore

Zbulohet virusi i budallallëkut, redukton koefiçentin e inteligjencës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8543″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Studiesit amerikanë kanë zbuluar atë që e kanë pagëzuar si “virusi i budallallëkut”: Prezenca në organizëm e një virusi të quajtur ATCV -1, i ngjashëm me klorovirusin e algave, është asociuar në persona dhe kafshë nga laboratori tek një koefiçent i ulët intelektual.

Read More »

Kontrabanda e druve të zjarrit, policët shoqërojnë mjetet e transportit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8492″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Punonës të Shërbimit Pyjor të rrethit të Korçës, tregojnë se kondrabanda e druve të zjarrit,edhe pse është frenuar,nuk është ndalur.Efektivë policie, kryejnë shoqërimin me pagesë të mjeteve trasportuese që lëvizin në orët e vona të mbrëmjes…

Read More »

Majko: Po paguajmë “gjylet” e qeverisë Berisha

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8396″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Palramenti ka nisur debatin për buxhetin e vitit 2015 dhe paketën fiskale. Gjatë dikutimit për këtë buxhet fjalën e kanë marrë deputetët e mazhorances. Deputeti Socialistë Pandeli Majko në fjalën e tij theksoi se rritja e akcizës së duhanit,

Read More »

LDK-AAK zihen për karrigen e Thaçit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8315″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Posti i kryeministrit ka shkaktuar çarje në raportet mes AAK-së dhe LDK-së, e për pasojë ka vënë në rrezik funksionalitetin e bllokut paszgjedhor. Marrëdhëniet janë përkeqësuar sidomos pas kërkesës së disa degëve të LDK-së,

Read More »

Italia gjunjëzohet nga përmbytjet, tre të vdekur dhe një i zhdukur

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8252″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Moti i keq ka shkatërruar veri-perëndimin e Italisë, duke shkaktuar përmbytje në disa zona dhe dëme të konsiderueshme. Shirat e rrëmbyeshëm që ranë gjatë fundjavës sidomos të shtunën në Piemonte, Lombardia dhe Liguria ka qënë shkatëruese për këto zona. Mbrojtja Civile ka dhënë alarmin,

Read More »

Mëhillaj para prokurorëve, dëshmon për Sinanaj

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8264″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Vazhdon “telenovela” e dëshmive të “bandës së tritolit”, ku pas killerit Julian Sinanaj, tani rradhën e ka sekseri tij Erjon Mëhillaj. Ky është personi që ka qënë ndërmjetësi për Julian Sinanajt,

Read More »

Obama: ISIS një e keqe absolute

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”8230″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]‘Ekzekutimi i amerikanit Peter Kassig nga ISIS është një “e keqe absolute”’. Kështu është shprehur Presidenti amerikan Barak Obama,

Read More »