Home / Kryesore (page 559)

Kryesore

Ekskluzive/ Katër fshatra në Krujë të izoluar nga ujrat

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”45187″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”45185″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Ndërkohë që Ministria e Brendshme bën me dije se situata po shkon drejt përmirësimit, pas reshjeve të rëna gjatë 48 orëve të fundit, gjendja në disa fshatra të Krujës paraqitet kritike, duke qenë se Murqina, Bilaj Mallkuçi si dhe Gramza e …

Read More »

Lumi Shkumbin çan digën mbrojtëse, lushnjarët në panik

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”45181″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ministria e Brendshme jep informacion për gjendjen deri në mesditë në qarqet më të prekura nga reshjet dhe pasojat që sollën ato gjatë 24 orëve të fundit, ndërkohë që lajmërohet rreziku i kanoset fushave përreth Çermës pas krisjes dhe çarjeve që ka pësuar argjinatura mbrojtëse e …

Read More »