Home / Kryesore (page 557)

Kryesore

9-vjeçarja kosovare, me zërin e saj brilant, finaliste në “France Got Talent” (VIDEO)

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=zMIsZh9Gl04″][vc_column_text] Vajza 9 vjeçare Erza Muqolli nga Kosova është njëra nga pesë finalistet e “France Got Talent”. Vogëlushja me zërin e saj të mrekullueshëm bëri për vete përveç publikut edhe jurinë e këtij spektakli, duke nominuar si konkurrenten më të fortë të këtij show televizivë. 

Read More »

Shefi i NATO-s , nga Kosova: Terrorizmi i pa fe. Do vazhdojmë të bëjmë detyrën!

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19915″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Gjatë vizitës së paralajmëruar sot shefi i NATO-s, Jens Stotenberg, ka zbritur në Kosovë, i pritur nga autoritetet më të lartë zyrtare të vendit, por edhe ato përfaqësuese të huaja. Midis shumë çështjeve të tjera ai është prononcuar edhe për sulmet kamikaze në Paris, terrorizmin,si edhe qëndrimin që do të mbajë …

Read More »

Ka edhe mësues që dajakun e konsiderojnë mjetin më të mirë për të edukuar nxënësit (Video)

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][vc_column_text]Kjo  është një video që po qarkullon në rrjetet sociale. Në të shihet fare qartë mësuesja që rreh nxënësin e mitur, nga që ai nuk iu përgjigj siç duhej. Duke ja çuar nervat në tavan.

Read More »

Kryetari i PD i kërkon Brukselit monitorim të zgjedhjeve vendore

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19909″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Mospjesëmarrja në zgjedhje bie ndesh me interesat e qytetarëve shqiptarë, ndaj, PD e konsideron 21 qershorin një referendum të madh qytetar, për tu shprehur me votë, jo vetëm për kandidatët e opozitës por edhe kundër ndarjes së re territorial .

Read More »

Dëshmi të reja për "21 janarin", Garda e Republikës kishte urdhër për të qëlluar

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19461″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Fakte të reja kanë dale në dritë, sakaq kur kanë kaluar katë vite nga data 21 janari 2011, ditën kur para dyerve të Kryeministrisë gjetën vdekjen nga armët e gardistëve katër persona të ndodhur midis turmës që protestonte në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Read More »

Holandë, policia vendos në pranga të dyshuarin si vrasës i vëllezërve Tola

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19880″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Policia holandeze ka arritur të verë në pranga një person  të dyshuar si vrasës i dy vëllezërve, Florenc dhe Glevis Tola në shtëpinë e tyre. Ngjarje kriminale kjo e ndodhur në datën 15 janar 2015 në qytetin Roterdam. Mediat holandeze raportojnë se policia ka vënë në pranga një …

Read More »

Kreu dhe financuesi i grupit kokaina Genci Xhixha hyri në Shqipëri dy ditë para operacionit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”18674″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Detaje të reja dalin për grupin kokaina. Genci Xhixha personi që dyshohet të jetë financuesi dhe organizatori kryesor i rrjetit të trafikut të kokainës, ka hyrë në Shqipëri vetëm dy ditë para se të kryhej operacioni në Xibrakë, ku u zbulua laboratori i drogës.

Read More »

17-vjeçarja shqiptare: Klientët italianë paguan 200 € për të kaluar natën me mua

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19846″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]17-vjeçarja me inicialet Xh.M, e cila dy ditë më parë u kap në një lokal në zonën e Yrshekut gjatë një operacioni të policisë së Tiranës kundër trafiqeve të paligjshme, ka rëfyer se: “Klientët italianë kishin paguar 200 euro për të kaluar natën me mua”.

Read More »