Home / Kryesore (page 555)

Kryesore

Ishte nisur të takonte Ilir Metën, plagoset në një aksident kreu i BDI-së, Ali Ahmeti

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19501″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ali Ahmeti, kryetari i Partisë shqiptare të Maqedonisë BDI, është aksidentuar me makinën e tij, raporton Agjencia e Lajmeve maqedonase, “Zhurnal online”. Nga aksidenti i ndodhur paraditen e sotme Ahmeti ka pësuar plagosje të lehtë, ndërkohë që shoferi

Read More »

Mustafa: Nuk do të negociohet me Sërbin për Trepçën dhe për asnjë pjesë të vendit, minatorët vazhdojnë grevën

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19485″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa deklaron se nuk do të negociohet me askënd për Trepçën dhe për asnjë pjesë të vendit. Mustafa thotë se kryeministri serb Aleksandër Vuçiç duke thënë se ndërmarrjet shoqërore të Kosovës janë të tij po mashtron qytetarët serbë,

Read More »

Akuzon Sali Berishën për vrasjen e Remzi Hoxhës, pas filmimit të takimit të tij me Millosheviçin

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19476″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në një prononcim mediatik, Marjan Gryka, ish-truprojë e të ndjerit Azem Hajdari dhe kryetar i shoqatës me të njëjtin emër, ka deklaruar se Xhelil Gjoni ka të drejtë teksa akuzon Sali Berishën si të dërguar të Ramiz Alisë në PD ndërsa i faturon atij të …

Read More »

Nis konkretizimi i projektit të shëtitores në Vlorë, investimi më i madh në qytetin bregdetar

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19346″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Prej pak ditësh, në bregdetin e Vlorës është vendosur tabela e fillimit të fazës së parë të punimeve për ndërtimin e shëtitores, që vlerësohet si investimi më i madh në hapësirën urbane të këtij qyteti. 

Read More »

Kush e ka drejtuar në të vërtetë revistën satirike “Charlie Hebdo”

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19324″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kanë filluar të zbulohen detaje të tjera rreth origjinës se kush e ka drejtuar në të vërtetë revistën satirike që jo rrallë herë publikoi karikatura, të cilat u cilësuan si ofendime të rënda për fenë islame.

Read More »

"Grupi Kokaina", trafikantët tregoheshin të kujdesshëm për të humbur gjurmët dhe për t’i shpëtuar ndjekjeve

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”18417″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Grupi i trafikut të kokainës, që u godit nga policia një javë parë, është treguar mjaft i kujdesshëm për të humbur gjurmët dhe për t’i shpëtuar ndjekjeve të mundshme policore. Prokuroria pasi kishin identifikuar lidhjet shoqërore dhe mjetet e personave të dyshuar, u urdhërua ndjekja …

Read More »

Arrestohen pesë punonjës të ALUIZNI-t, legalizuan objekte, me dokumenta të falsifikuara

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19255″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Zyrtarë të ALUIZNI-t në kryeqytet janë arrestuar për shpërdorim detyre. Sipas policisë në pranga kanë përfunduar pesë ish-zyrtarët Artur Skela, Robert Dauti, Erind Mlloja, Erald Dino, Erald Maci.

Read More »

Grushtat e kryebashkiakut Zotkaj, ndaj mjekut Hoxha, kanë prapavijë politike

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19252″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Duket se kryetarit aktual të Bashkisë së Poliçanit po i vështirësohen gjërat, pasi nuk e ka të lehtë që të rizgjidhet edhe njëher në këtë detyrë. Ai ka zgjedhur forcën për të trembur kandidatët e tjerë dhe mendon se do ta ketë më të lehtë …

Read More »

Çfarë e lidh ekzekutimin e vëllezërve Tola, në Holandë, me laboratorin e drogës në Xibrakë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”19248″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Shumë dyshime janë ngritur për ekzekutimin e dy vëllezërve nga Elbasani në Holandë. Vrasja e Florenc Tola, 30 vjeç dhe Glevis Tola, 25 vjeç, pak ditë më parë në Roterdam të Holandës, ka shkaktuar shumë mister dhe këtë e thonë edhe vetë

Read More »